V čem jsou naše esence unikátní?

Proč jsme se vůbec rozhodly dovážet esenciální oleje, když se jich všude prodává tolik? V čem jsou unikátní, lepší než ostatní?

Esenciální oleje, které prodáváme, procházejí důslednými kontrolami kvality. Nejsou to obyčejné esenciální oleje do mýdla nebo aromalampy. Jsou vhodné pro nejširší užití.

Esenciální oleje označené jako vhodné do jídla jsou vyráběny v souladu s evropskou normativou pro potravinářské výrobky. Výrobce s nimi od počátku do konce zachází jako s potravinou, což garantuje čistotu produktu. Navíc se zaručuje za to, že esenciální olej je z hlediska chemického složení bezpečný pro vnitřní užití.

Veškeré esenciální oleje takto značené prošly důkladnými analýzami, které potvrdily bezpečnost produktu. Na každé lahvičce proto najdeme číslo šarže, ze které pochází.

V Evropě jen velmi málo výrobců nabízí esenciální oleje v této kvalitě – jednak proto, že je to finančně i administrativně náročnější, taky ale chybí tradice. A čím dál tím častěji je zde problém i s kvalitou – ta v dnešní době musí být dobře přověřována. Proto jsme se pro esence vydaly na jih, kde k tomu mají blíž :). Našly jsme malou firmu, která spojuje tradici s inovací. Pro esenciální oleje nebo suroviny si jezdí přímo k produktorům do všech koutů světa a na jejich důkladnou analýzu dohlížejí světové špičky v oboru.

Všechny naše esence jsou řádně značené a splňují všechny požadavky potravinových zákonů. Prodáváme pouze produkty originálně balené přímo od výrobce, ne produkty rozlévané.

Toto společně s BIO certifikátem zaručuje maximální kvalitu produktů. Víme, že pro nás i naše blízké používáme 100% přírodní produkt, odpovídající nejvyšším standardům. A to je pro nás v dnešní době, kdy je svět kolem nás plný náhražek, znečištění a hlavně nejistoty, velmi důležité.