Terpenic Labs – kdo jsou a proč jsme si je vybraly?

Značka Terpenic Labs

Na začátku byl sen. Takový, že najdu lokálního španělského výrobce esencí a dalších 100% přírodních produktů použitelných do jídla a že třeba jednou bychom je mohly nabídnout v Česku, kde se nic takového neprodává.

Při prvních výzkumech před asi několika lety jsem moc nepochodila. Už nějakou dobu jsem si chodila pro esence do jídla do jedné rodinné drogérie kousek od nás, kde mají spoustu přírodních věcí lokální výroby a dodávají do barů a zmrzlináren třeba právě esence. Jenže je prodávají rozlévané a bez etiket a bylo by komplikované dostát všem předpisům, abychom je mohly prodávat. A další prodejce, kteří by nabízeli esence v potravinářské kvalitě, jsem nenašla. A to jsem hledala nejen ve Španělsku, ale už jsem se poohlížela i jinde po Evropě.

Na podzim 2017 jsem provedla další rozsáhlý výzkum a dopátrala se několika výrobců, kteří v nabídce esence potravinářské kvality měli. Esence se všemi potřebnými certifikáty a skutečně deklarované jako produkt k použití do potravin. Už to začalo vypadat slibněji. Navíc jsem začala pátrat po tom, proč se vlastně potravinářské esence de facto neprodávají a v čem jsou tak jiné.

Srovnávala jsem pak všechny dostupné produkty a související informace. A jako jednoznačně nejlepší mi z toho srovnání vyšli právě Terpenic Labs, dokonce z Katalánska. Měli nejpečlivěji popsané produkty, jejich uplatnění a taky instrukce k jejich použití včetně rizik. Měla jsem dojem, že k esencím přistupují přirozeně a lehce, ale ne lehkovážně. Že je to prostě jejich parketa.

Terpenic Labs je poměrně mladá firma. Založena byla roku 2012 a sídlí severně od Barcelony. Věnuje se tzv. vědecké fytoterapii. Základním kamenem její činnosti bylo a je aplikace esenciálních olejů a v nich obsažených aktivních látek pro medicínské účely. Využívají moderní technologické postupy a výzkum na jedné straně a tradičně používané přírodní zdroje na straně druhé. Což je pro nás naprosto ideální filosofie.

Terpenikové se věnují terapeutickému využití přírodních substancí ve všech podobách – vnitřní cestou, vnější cestou alias kosmetikou a prostřednictvím inhalace. Jejich tým počítá s lékaři, lékárníky, biology, chemiky, aromaterapeuty… Kladou velký důraz na kvalitu – vybírají ty nejlepší suroviny a hotový produkt podrobují sami analýzám. Garantují tak 100% čistotu. Navíc se snaží maximum produktů zajistit v BIO kvalitě. Tohle pro mě byla jedna z nejdůležitějších věcí, protože mi dává ohromnou jistotu. Vím, že jejich postoj k esencím není jednostranný, že je řeší ve vší komplexnosti a že za každým produktem je garance.

Taky je většina esenciálních olejů vyráběna v kvalitě pro vnitřní užití – buď jako doplněk stravy nebo jako potravinářské aroma. Jsou tak jedni z mála v Evropě, kdo vyrábí esenciální oleje bezpečné ke konzumaci. Je to ostatně dáno i tím, že tradičně má oblast Středomoří k těmto tématům blízko. A my jsme moc rády, že vás s tímhle vším můžeme seznámit :).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *