O nás. Kdo jsme a jak vznikly tyto stránky

I když jsme pomyslné brány tohoto obchodu otevřely na začátku léta roku 2018, za celým tímto projektem se skrývá zhruba pětiletý příběh.

Ke konci jara roku 2013 jsme se my, dvě sestry, rozhodly založit dify.cz (Do It For Yourself) – blog o zdravém životním stylu, dobrém jídle a diy kosmetice. Začaly jsme totiž objevovat všechny ty krásy, které nám nabízí příroda. Dnes na našem webu najdete více než 600 článků a receptů.Po nějaké době jsme od společného tvoření trochu upustily a blog byl hlavně v mých rukách. K němu jsem přidala ještě další projekty, hlavně foodnotes.cz, který jsem plně zasvětila vaření.

Všelijaké moje bádání a chuť hledat zajímavé produkty i suroviny do kuchyně a kosmetiky a skutečnost, že už nějakou dobu žiju v Katalánsku, mě přivedly až sem – do situace, kdy poznávám věci, které jsou úžasné a v Česku chybí. Mnoho z nich na jihu Evropy patří třeba k tradičním ingrediencím v kuchyni. Jiné vznikají díky blízkosti k přírodě a příhodným podmínkám pro pěstování primárních surovin. Zjišťuju, že v Katalánsku i celém Španělsku se vyrábí spousta skvělých produktů a že přesně takové bych jednou chtěla moci nabízet i já. Produkty, které jsou zajímavé, kvalitní a maximálně přírodní.

A tak vznikla myšlenka, že bychom vlastně k blogu mohly připojit eshop a naše oblíbené produkty do Česka dovézt.

Testujeme různé výrobky, zkoušíme, které nám vyhovují ve všech směrech. Do několika z nich jsme se brzy zamilovaly. A tím pádem nebylo vůbec těžké rozhodnout, se kterými bychom měly započít tuto novou etapu.

S radostí jsme tedy otevřely pomyslné dveře tohoto obchodu. Věříme, že produkty, které jsme vybraly, udělají radost i vám.
 
Pavla